اسانس طبیعی
اسانس های طبیعی – بخش سوم – انواع
ژوئن 10, 2015
مزه چیست؟
آشنایی با مزه ها و حواس چشایی – بخش اول
ژوئن 27, 2015

اسانس میوه های استوایی

اسانس میوه های استوایی

اسانس میوه های استوایی

در سالیان اخیر دست اندرکاران در بخش های گوناگون تولید مواد غذایی شاهد افزایش تقاضای محصولات با طعم میوه های گوناگون بوده اند. اشتها و نیاز مصرف کنندگان برای امتحان مزه های جدید، به ویژه میوه های مناطق گوناگون و غالبا دور از دسترس، توام با رشد گردشگری به مکان های دور، نیز در ده سال گذشته به فلک کشیده است. به موازات آن که مصرف کننده با انواع متنوع و مشتقات میوه ها آشنا می شود، تقاضا برای کیفیت، و همچنین تمایز مشخصات، با توجه به نوع، دسته بندی و رسیدگی نیز فزونی می یابد. این اشتیاق عموماً، تولید کنندگان اسانس را به فکر ترکیب مزه میوه های دوردست و باب طبع با میوه ها و یا سایر مزه های محلی می نماید.
ترکیب اسانس میوه های استوایی با دسته ای از گیاهان و انواع چای های مزه هایی بسیار دلپذیر ایجاد می کند. بنابراین رایحه گل ها و مواد معطر قوی را می توان در نوشیدنی های تناسب اندام و چای ها استفاده نمود. علاوه بر این، طعم استوایی برای ایجاد عطر و طعم خوبی به غذاهای غنی شده از جمله انواع مواد تشکیل دهنده فعال (مواد معدنی، ویتامین ها، …) توصیه می شود.
لازم به تذکر است، به منظور ایجاد یک طعم و عطر ویژه، نوع، فرآیند رسیدن میوه، منشاء کشت و آنالیز اجزای تشکیل دهنده میوه از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.