اسانس طبیعی
اسانس های طبیعی – بخش اول – تعاریف
ژوئن 10, 2015
اسانس طبیعی
اسانس های طبیعی – بخش سوم – انواع
ژوئن 10, 2015

اسانس های طبیعی – بخش دوم – کاربرد

اسانس طبیعی

اسانس طبیعی

استفاده از اسانس های طبیعی خوراکی عموما با اشتیاق فراوان مصرف کنندگان همراه بوده است. اما قابل توجه است که استفاده از این دسته از اسانس ها نیازمند اتخاذ برنامه ریزی و اقدامات خاص است. در صورت قرارگیری طعم دهنده های طبیعی در معرض حرارت بالا، بخش قابل توجهی از آن تبخیر می گردد. بنابراین در صورتی که در پروسه تولید محصول مورد نظر، درجه حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد، باید کلیه تمهیدات لازمه جهت حداقل سازی مجاورت حرارت با اسانس اتخاذ گردد. از جمله این محصولات می توان به تولیدات صنعت شیرینی سازی و یا محصولات مرتبط با صنعت پخت نان اشاره داشت. مورد ذکر شده در پروسه هایی نظیر پاستوریزه نمودن نیز شدت می گیرد. امروزه، با پیشرفت علوم صنایع غذایی، راه حل های گوناگونی برای حداقل سازی تبخیر مواد اولیه اسانس مجاور حرارت است. یکی از راه حل های پر کاربرد استفاده از حلال های خاص به منظور ایجاد پیوند مستحکم با ترکیبات اسانس است.

از دیگر نکات شایان توجه در انتخاب طعم دهنده های طبیعی، تفاوت اقتصادی این دسته در مقایسه با دسته همسان-طبیعی است. گرچه بسیاری از تولید کنندگان بزرگ، طعم و مزه خاص اسانس طبیعی را به هر صورت ترجیه می دهند.

در راستای تسهیل تصمیم گیری و انتخاب بهترین راهکار، متخصصان تولید مجموعه سوئیس آروم، آماده به پاسخ گویی کلیه سوالات تولید کنندگان و کارخانه جات مواد غذایی می باشند.